burun ameliyatı video

Burun Estetiği Videosu İzle

Burun estetiği nasıl yapılır?
Prof.Dr. Mesut Özcan Burun estetiği ile ilgili tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki burun estetiği video kaydında anlatıyor.

burun ameliyatı video
 

Burun Estetiği Resimleri

Burun ameliyatı öncesi sonrası resimleri

burun ameliyatı video
 

Burun Ameliyatından Sonra Kaç Gün Alçı veya Bandaj Uygulanır?

Burun ameliyatından sonra tamponlar iki veya üç gün kalır. Alçı bir hafta sonra çıkarılır. Onun yerine ya yeniden bir alçı konulur veya flaster tespiti uygulanır. Bir hafta da böyle tutulur. Yani toplam iki haftalık bir tespit süresi gerekmektedir. İkinci hafta eğer kişi isterse burnu alçılı veya bantlı olarak işine gidebilecek hale gelir. Burun ameliyatının sonucu altıncı aydan sonra yani şişlikler tamamen kaybolduktan sonra ortaya çıkar. Bu süre minimum süredir, bazen sonuç daha da geç görülebilir.

burun ameliyatı video
 

Burun Ameliyatından sonra Çok Ağrı Olur Mu?

Burun ameliyatından sonra ağrının çokluğu veya azlığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ancak; çok etkili ağrı kesicilerle bu ağrı kontrol edilebilir.

burun ameliyatı video
 

Burun Estetiği Ameliyatınızın Yapılacağı Yer

Burun ameliyatı mutlaka tam donanımlı bir ameliyathanede yapılmalıdır. Ameliyathane olmayan yerlerde, örneğin muayenehanelerde burun estetiği kesinlikle yapılmamalıdır. Standartlara tam olarak uygun olan bir ameliyathane şarttır. Burun estetiği kesinlikle genel anestezi altında yapılmalıdır. Lokal anestezi ile Burun estetiği olunmasını önermemekteyiz. Çok daha büyük ameliyatları, örneğin yüz germe hatta karın germe ameliyatlarını lokal anestezi altında olabilirsiniz ama burun ameliyatını olmamalısınız. Burun ameliyatında hem yüzünüzün ortasında çalışılıyor hem de kemikler ile kıkırdaklar şekillendiriliyor.

Burun ameliyatından sonra çoğu zaman hastanede yatmaya gerek kalmaz, rahatlık ve maddi yük nedeni ile genellikle ayaktan hasta takibi yapılır. Ancak, komplike burun ameliyatlarında hastanede kalmak gerekebilir.

Burun estetiği ameliyatında verilecek anestezi türü

Yapılacak ameliyatın büyüklüğüne, sizin ve cerrahınızın tercihine bağlı olarak ameliyatlar lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Lokal anestezide genellikle hafif bir sedasyon uygulanır, ameliyat süresince uyanık olursunuz, ancak ağrısız bir ameliyat geçiririsiniz. Genel anestezide ise ameliyat boyunca uyursunuz ve hiçbir ağrı ve acı hissetmezsiniz. Genellikle burun ameliyatlarının genel anestezi altında yapılması tavsiye edilir.

Burun ameliyatında hangi teknik uygulanır

Açık teknik ve kapalı teknik olarak bilinen iki farklı yaklaşım vardır. Açık teknikte, iki burun deliği arasındaki ciltte bir kesi yapılır. Bu şekilde burun içerisindeki bir çok yapı, özellikle de burun ucu kıkırdakları yukarıdan görülüp şekillendirilebilir. Kapalı teknikte ise her şey burun içerisinde halledilmeye çalışılır. Önemli olan iyi bir ameliyat yapmaktır, kapalı ya da açık olmasının çok büyük bir farkı yoktur.

burun ameliyatı video
 

Estetik Burun Ameliyatları İçin Herhangi Bir Yaş Sınırı Var Mı?

En erken 16-17 yaşlarda operasyon yapılabilir. Üst yaş sınırı hastanın genel sağlık durumuna ve ameliyata engel herhangi bir başka hastalığı olup olmadığına göre değişir. Daha ileri yaşlarda sağlık durumu uygun olan herkes estetik burun ameliyatı olabilir. Yapısı doğuştan aşırı bozuk olan durumlarda çok daha erken yaşlarda yapılması gerekebilir.

burun ameliyatı video
 

Burun Estetiği Ametiyatı Süresi Ortalama Ne Kadar Sürer?

Burun ameliyatı, yalnızca burun çatısında bozukluk olan durumlarda ortalama 1 saat sürer, eğer burun orta bölmesi de birlikte düzeltilmesi gerekiyorsa bu süre 3 saate kadar uzayabilir.

burun ameliyatı video
 

Burun Ameliyatı Sonucu Kötü Olursa Tekrar Ameliyat Yapılabilir Mı?

Evet burun ameliyatı sonucu kötü olursa tekrar burun ameliyat yapılabilir. En az 6 ay sonra hatta 1 yıl sonra yapılması daha da uygun olacaktır.

burun ameliyatı video
 

Burun Estetiği Öncesi Estetik Cerrah Seçiminde Hangi Kriterler Önemlidir?

Estetik Burun Ameliyatı'nızı gerçekleştirecek olan Estetik Cerrah seçimi oldukça önemli ve sadece sizin verebileceğiniz bir karar.

Estetik ve Plastik Cerrah seçerken dikkat etmeniz gereken hususları şöyle sıralayabiliriz:
Burun estetiği sıradan bir ameliyat değildir, üstelik her yerde farklı tekniklerle yapılan ve tamamen seçeceğiniz Estetik Cerrahın yetenek ve tecrübesine bağlı olan bir operasyondur. Estetik cerrahınızı belirlerken gelecekteki burun şeklinizi ve yapısını belirlemiş olursunuz. Estetik burun ameliyatı basit bir ameliyat değildir. Görüşeceğiniz Estetik ve Plastik Cerrahtan daha önce yaptığı estetik burun örnek fotoğraflarını göstermesini isteyebilir, cerrahın tarzı ve Estetik anlayışı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Estetik Burun ameliyatı öncesinde çoğu Estetik ve Plastik Cerrah hastasına bilgisayarda hastanın resmi üzerinde ameliyat sonrası oluşacak burun şeklini gösterir, oluşacak burun şekliniz hakkında size fikir beyan eder ve sizi yönlendirir. Böylece görüştüğünüz Estetik Cerrah ile aynı fikirde misiniz, bunu anlamış olursunuz. Ayrıca doktorunuzun akademik geçmişini ve yaptığı ameliyat sayısını sorgulayın, bu size uzmanlık konusuyla ilgili ne kadar bir geçmişe ve tecrübeye sahip olduğunu gösterecektir. Tecrübeli bir akademisyen yaptığı vaka ve ameliyat sayısı ile tekniğini çok iyi geliştirmiş olacak ve sizin daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Eğer bir uzman doktor ve profesörün operasyonları arasında bir fiyat farkı var ise sebebi bundan kaynaklı olabilmektedir. Böylelikle kendinizi güvenli ellerde hissedeceksiniz.

Burun Estetiğinizi lokal anestezi altında olmayın, bu sizin için kötü bir tecrübe olabilir. Estetik Burun ameliyatınızı tam donanımlı bir ameliyathaneye sahip bir klinik veya hastanede olabilirsiniz. Estetik Burun Ameliyat sonrasında sabırlı olmalısınız, burnunuz şişecektir. En iyi estetik burun ameliyatı sonucu bile aylar sonra ortaya çıkabilmektedir. Bu durum, bazı rinoplasti hastaları için zor bir bekleme dönemi olabilir. Burun estetiği yaptırmadan önce kendinizi bu bekleme süresine hazırlıklı olmalısınız.

burun ameliyatı video
 

Burun Ameliyatı İzi Kalıyor Mu?

Morarma ve şişlik burun ameliyatlarında kaçınılmazdır. Derecesi kişiden kişiye veya yapılan cerrahi işlemin şekline göre değişiklik gösterebilir. Burundaki bu morluklar ve şişlikler 1-2 hafta içerisinde azalırlar. Kalan çok az miktardaki şişliklerin tamamen ortadan kaybolması ise en az 6 ay sürer ama çok fazla dikkati çekecek boyutta değildir.

Bu operasyon burun içinde yapılan kesilerle gerçekleştirildiği için gözle görülebilecek bir iz kalmaz. Ancak, bazı vakalarda tercih edilen açık rinoplasty yönteminde burun deliklerini birbirinden ayıran ve columella dediğimiz görünür bölgede birkaç milimetrelik bir kesi izi olur ve bu iz de en geç altı ay içerisinde fark edilemez hale gelir.

burun ameliyatı video
 
Burun Estetiği Bursa