Burun Estetiği Nedir

Burun Estetiği, Estetik Burun ve Estetik Burun Estetiği Hakkında Merak edilenler, Burun Estetiği Estetik Cerrahi’de en sık yapılan Estetik Ameliyat türüdür. Bu sitede Estetik Burun (Burun Estetiği) ve Estetik Burun Ameliyatı hakkında tüm merak ettiklerinize ve sıkça sorulan sorulara cevap bulabileceğiniz bir bilgi sitesi olarak tasarlanmıştır.

Burun estetiği (rhinoplasty) ameliyatı nedir?

Burunda mevcut olan şekil bozukluğunun estetik olarak cerrahi yöntemlerle düzeltilmesi işlemidir.

Burun estetiği ameliyatı kimlere yapılmalıdır?

Burun Estetiği NedirBurundaki herhangi bir şekil bozukluğu kişinin psikolojik durumu üzerinde çok olumsuz bir etki yaratabilir. Bu olumsuzluk ruhsal durumu ileri derecede bozacak düzeye ve kişinin öz güvenini kaybetmesine sebep olabilir. Yapılacak olan başarılı bir burun estetiği ameliyatıyla kişinin psikolojisi düzelir ve özgüveni artar.
Burundaki şekil bozuklukları kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Örneğin; kişinin burnu çok büyük olabilir, burun sırtı aşırı tümsek ve ya kavisli olabilir, burun ucu uzun ve sarkık olabilir veya çok etli, büyük ve yuvarlak olabilir, burun kökünde burun ile alın arasında var olan açı çok düzgün olmayabilir. Burun şekli semerli veya eğerli ise burun sırtı da çökük olabilir. Burun ile dudak arasındaki açı çok aşırı derecede daralmış olabilir, burun kanatları çok geniş ve yayvan olabilir. Burun sağa veya sola yatmış olabilir. Burnun iki tarafı arasında simetri kaybolmuş olabilir. Burnun dışı gibi içinde de fiziksel bozukluklar söz konusu olabilir. Burunda deviasyon dediğimiz durum meydana gelmiş ve burun solunumu da bozulmuştur. Estetik burun ameliyatı ve burun deviasyon ameliyatı birlikte yapılabilmektedir.

Estetik burun ameliyatları için herhangi bir yaş sınırı var mı?
En erken 16-17 yaşlarda operasyon yapılabilir. Üst yaş sınırı hastanın genel sağlık durumuna ve ameliyata engel herhangi bir başka hastalığı olup olmadığına göre değişir. Daha ileri yaşlarda sağlık durumu uygun olan herkes estetik burun ameliyatı olabilir. Yapısı doğuştan aşırı bozuk olan durumlarda çok daha erken yaşlarda yapılması gerekebilir.

Erkekler de estetik burun estetiği isteğinde bulunuyorlar mı?
Evet. Estetik Burun Estetiği yaptıran hastalarımızın yüzde 15-20 si erkeklerden oluşmaktadır.

Burun estetiği öncesi estetik cerrah seçiminde hangi kriterler önemlidir?
Estetik Burun Ameliyatınızı gerçekleştirecek olan Estetik Cerrah seçimi oldukça önemli ve sadece sizin verebileceğiniz bir karar.

Estetik ve Plastik Cerrah seçerken dikkat etmeniz gereken hususları şöyle sıralayabiliriz:

Burun estetiği sıradan bir ameliyat değildir, üstelik her yerde farklı tekniklerle yapılan ve tamamen seçeceğiniz Estetik Cerrahın yetenek ve tecrübesine bağlı olan bir operasyondur. Estetik cerrahınızı belirlerken gelecekteki burun şeklinizi ve yapısını belirlemiş olursunuz. Estetik burun ameliyatı basit bir ameliyat değildir. Görüşeceğiniz Estetik ve Plastik Cerrahtan  daha önce yaptığı estetik burun örnek fotoğraflarını göstermesini isteyebilir, cerrahın tarzı ve Estetik anlayışı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Estetik Burun ameliyatı öncesinde çoğu Estetik ve Plastik Cerrah hastasına bilgisayarda hastanın resmi üzerinde ameliyat sonrası oluşacak burun şeklini gösterir, oluşacak burun şekliniz hakkında size fikir beyan eder ve sizi yönlendirir. Böylece görüştüğünüz Estetik Cerrah ile aynı fikirde misiniz, bunu anlamış olursunuz. Ayrıca doktorunuzun akademik geçmişini ve yaptığı ameliyat sayısını sorgulayın, bu size uzmanlık konusuyla ilgili ne kadar bir geçmişe ve tecrübeye sahip olduğunu gösterecektir. Tecrübeli bir akademisyen yaptığı vaka ve ameliyat sayısı ile tekniğini çok iyi geliştirmiş olacak ve sizin daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Eğer bir uzman doktor ve profesörün operasyonları arasında bir fiyat farkı var ise sebebi bundan kaynaklı olabilmektedir. Böylelikle kendinizi güvenli ellerde hissedeceksiniz.

Burun Estetiğinizi lokal anestezi altında olmayın, bu sizin için kötü bir tecrübe olabilir. Estetik Burun ameliyatınızı tam donanımlı bir ameliyathaneye sahip bir klinik veya hastanede olabilirsiniz. Estetik Burun Ameliyat sonrasında sabırlı olmalısınız, burnunuz şişecektir. En iyi estetik burun ameliyatı sonucu bile aylar sonra ortaya çıkabilmektedir. Bu durum, bazı rinoplasti hastaları için zor bir bekleme dönemi olabilir. Burun estetiği yaptırmadan önce kendinizi bu bekleme süresine hazırlıklı olmalısınız.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Bursa Burun Estetiği