Doğal Burun Estetiği Nedir?

Bireyler artık doğallık arayışı içerisinde. Bu her şey için geçerli. Kıyafetler, saçlar, makyaj, yiyeceklerimiz ve en sonunda estetik… Yapay olan her şeyden uzaklaşarak doğal olanı kucaklayan insanoğlu estetik ameliyatlarda da doğal olanı istiyor. Yeni yeni estetik ameliyatlar içinde trend haline gelen bir kalıp; ‘doğal burun estetiği.’ Doğal burun estetiğinde temel prensip estetik olduğu anlaşılmayan – fark edilmeyen yapı oluşturulmasıdır.

Kişinin tüm yüz öğeleri ile oransal uyumlu, yüzüne giden ve aynı zamanda fonkisyonel anlamda sorunsuz bir burun estetiği operasyonu hem cerrah hem de hasta açısından yüz güldürücü tatmin sağlar. İşte bunun yakalanabilmesi için ön muayenede hasta ile estetik cerrah arasında doğru iletişim kurulması oldukça önemli. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi burun estetiğinde hastanın istek ve beklentileri söz konsudur. İşte mesele de bu istek ve beklentilerin karşılanabilir olup olmadığıdır. Ön muayenede netleşecek bu durum karşılıklı iletişimde net konuşulmalıdır. Yüz bir bütün olarak değerlendirildiği takdirde doğal bir sonuç elde edilebilir ve eğer istek – beklenti bu doğrultuda ise planlamada buna göre şekillenmelidir.

Yüz bölgesine bütünsel yaklaşımda dikkate alınan öğeler; alın, yanak çıkıntıları, burun ve alın arasındaki açı, üst ve alt dudaklar, kaşlar ve gözler, diş arklarının yaptığı çıkıntılar ve birbirleri ile olan ilişkileri, alt çene ucunun çıkıntısı, çene altı gıdısının düzgün, sarkık veya şişman olması, burun ile üst dudak arasındaki açı, boyun ve alt çene arasındaki açı, alın, burun ve burunla çene ucu arasındaki mesafelerin oranı gibidir.

Farklı fikirler her zaman doğru yol gösterir denir ancak estetik ameliyat kararı almadan önce çalınan fazla kapı ile alınan farklı cevaplar, cevabı aranan soruların yanıtından ziyade daha fazla soru işaretinin oluşmasıdır. Maliyette diğer bir taraftan belirleyici rol oynuyorsa karar süreci uzar da uzar. Burun estetiği ameliyatının bir cerrahi prosedür olduğu ve her şeyden önce sağlığın söz konusu olduğu unutulmamalıdır. Başarısız bir burun estetiği ameliyatı sonrasında hem görünüm hem fonksiyon anlamında üzülebilirsiniz. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının deneyimi, başarılı operasyonları, sizle iletişimi ve bu iletişimde taleplerinizi anlayıp size uygun çözüm geliştirmesi maliyetten çok daha önce değerlendirmeniz gereken konulardır.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Bursa Burun Estetiği