Fonksiyonel Burun Estetiği

Yıllar önce estetik olduğu bariz belli olan burun ucu küçük ve kalkık olan burunlar estetiğin modasıydı. Hatta tabir-i caiz ise domuz burnu gibi kalkık, burun deliklerinin ön planda olduğu estetikler fazlasıyla tercih ediliyordu. Tamamıyla görünümün ön planda olduğu bu süreçler artık son buldu. Doğallığın her alanda kendini gösterdiği günümüzde de estetik ameliyatlarda doğal olan tercih ediliyor. Doğallığın yanında aynı zamanda fonksiyonel olarak iyi nefes alabilen burun konusu da revaçta.

Yüz bölgesinde yer alan öğelerin; alın, yanak çıkıntıları, kaşlar ve gözler, burun ve alın arasındaki açı, üst ve alt dudaklar, üst ve alt çeneler, diş arklarının yaptığı çıkıntılar ve birbirleri ile olan ilişkileri, alt çene ucunun çıkıntısı, çene altı gıdısının düzgün, sarkık veya şişman olması, boyun ve alt çene arasındaki açı, burun ile üst dudak arasındaki açı, alın, burun ve burunla çene ucu arasındaki mesafelerin oranı gibi uyum sorguları burun estetiği ameliyatı planlamasında yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı için başvuran danışanların; profil dengesini öne çıkaran uyumlu bir çalışma ile ameliyat planlamaları yapılır.

Estetik burun ameliyatlarında estetik bakış açısının yanında fonksiyonel görevini yani nefes alma sürecini yerine getiren formlar önemlidir. Öncelik sağlıkla nefes alabilen ardından güzel görünen burundur. Kaliteli ve sağlıklı yaşamın temeli de fonksiyonel değerleri sorunsuz olan nefes alabilen bir burun ile sağlanır. Örneğin basit bir solunum yolu enfeksiyonunda yaşanan burun tıkanıklığının kişiyi nasıl bloke ederek yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini göz önüne alarak; sürekli böyle tıkanık bir buruna sahip olmanın yaratacağı sıkıntıları düşünmek lazım. Nefes alamayan bir burun ile kalitesiz, sürekli nefes tıkanıklıklarıyla bölünen uyku ile gündelik yaşamın sekteye uğratacak yorgunluk bir bütün olur.

Estetik amaçlı burun ameliyatlarında da bu sıkıntı göz ardı edilmez. Fonksiyonel yapıya da ihtiyaç varsa müdahale edilir. Hem doğal ve hoş görünümlü hem de nefes alabilen burun ile mutlu edici sağlıklı sonuca ulaşılmış olunur.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Bursa Burun Estetiği