Profiloplasty Nedir? Hangi Ameliyatlar Yapılır?

Yüz bölgesi kişinin kartviziti gibidir. İlk izlenimde karşıya bırakılan intibadır. Birey her dönemde genç, alımlı, dinamik, bakımlı görünmenin sırlarını ve çözümlerini araştırıyor. Burun yüzün tam ortasında bulunması nedeniyle yüz bölgesindeki diğer öğeler ile denge – simetri açısından önemli bir yere sahiptir. Estetik ve plastik cerrahi de bu dengelere özen gösterilir. Kişi sadece burun estetiği için başvurmuş olsa dahi; yüzün diğer öğeleri ile dengesine bakılarak konu planlanır ve bu konu detaylı olarak hasta ile paylaşılır. İdeal oran denilen; gözler, yanaklar, çene, alın, kaşlar, dudakların birbirleri ve burun ile açılarına dikkat edilir. Saymış olduğumuz bu öğelerin birbiri ile yada burun ile çizeceği oransızlık yüzün tüm güzelliğini siler ve istenildiği kadar burun estetiği yapılmış olunsun mutlu bir sonuç beklememek gerekir.

Dünyada ve özellikle ülkemizde burun estetiği ameliyatları oldukça talep edilen estetik cerrahi prosedürdür. Kadın veya erkek fark etmeksizin talep gören bu cerrahi işlem kişinin kendini güzel ve daha iyi hissetmek için sıklıkla tercih ettiği bir ameliyattır. Burun estetiğinde estetik ve plastik cerrahlara başvuru konuları; burun şekil bozukluğu, yüze olan uyumsuzluğu ve nefes alamama problemleri şeklinde sıralanmaktadır.

Kişinin sahip olduğu burun ne tip olursa olsun yüz yapılarıyla uyumlu planlama ile çözüme ulaşılır. Burun estetiği ameliyatları için bu nedenle kişiye özel ameliyatlardır diyebiliriz. Erkeklerde köşeli ve güçlü yüz hatları varken; bayanlarda yumuşak daha kıvrımlı yüz hatları vardır. Kadın ve/veya erkek fark etmeksizin yüzün tüm ögeleri ile uyumlu ve bu ögelerin aralarındaki açı – oranlar hesaplanarak yapılacak burun estetiği ameliyatı kişinin yüzünde doğal durur ve bir denge sağlar. Kadın ve erkek için ideal burun hakkında sınırsız farklılıklar ve bu farklılıklara bağlı değişik teknikler sayılabilir ancak az öncede bahsettiğimiz uyum – denge planı ile doğal sonuçlar elde edilir.

Burun estetiği ameliyatlarında estetik olduğu asla fark edilmeyecek düzeyde doğal, yüz öğeleri ile uyumlu ifade sağlayacak profil dengesi olan, solunum problemsiz sonuçlar önem arz eder.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Bursa Burun Estetiği